Z inicjatywy członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz harcerzy starszych w 1921 roku powstał Klub Sportowy „Wrona”, który skupił się na prowadzeniu sekcji piłki nożnej. Był to pierwszy klub piłkarski działający na terenach ziemi wronieckiej.
Aż do wybuchu II Wojny Światowej we Wronkach działały jeszcze dwa kluby. Założony w 1924 Klub Sportowy „Kresowianka” Wronki, a także Klub Sportowy „Polonia” Wronki powstała z inicjatywy niektórych członków Kresowianki i byłych członków Wrony. W 1935 roku Walne Zebranie członków Klubu Sportowego „Kresowianka” Wronki przyjęło uchwałę o rozwiązaniu klubu, natomiast „Polonia” przestała istnieć w 1938 roku.
Tego samego roku powołano do życia Klub Sportowy „Strzelec” Wronki, który istniał bardzo krótko i został rozwiązany jeszcze w 1938 roku. Po rozwiązaniu „Strzelca”, we Wronkach powołano do życia Harcerski Klub Sportowy Wronki. Jednak wybuch II Wojny Światowej przerwał funkcjonowanie klubu.
Zaraz po zakończeniu wojny, jeszcze w 1945 roku założono Kolejarza Wronki. W 1950 roku Kolejarz zmienił nazwę na Stal Wronki i trafił pod skrzydła Wronkowskiej Fabryki Wyrobów Blaszanych (dzisiejszej Amiki). Kolejna zmiana nazwy wronieckiego klubu sportowego miała miejsce w 1952 roku. W miejsce Stali pojawiła się Spójnia. W związku z likwidacją sekcji i zrzeszeń sportowych, po raz kolejny zmieniła się nazwa lokalnego klubu sportowego. Jeszcze w 1956 roku powołano do życia Spartę Wronki.
W 1959 roku powołano do życia Międzyzakładowy Klub Sportowy Błękitni Wronki, który swoje rozgrywał na stadionie przy dzisiejszej ulicy Leśnej we Wronkach. Obiekt posiadał szatnie i budynek mieszkalny dla gospodarza stadionu. Sama budowa stadionu rozpoczęła się już w 1948 roku i trwała 7 lat.
Błękitni Wronki pod tą nazwą występowali przez kolejne dziesięciolecia. Grając w niższych klasach rozgrywkowych na różnym szczeblu i z różnym skutkiem. Klub już wówczas posiadał drużyny juniorskie szkoląc przyszłych piłkarzy.
W 1992 w wyniku połączenia Błękitnych Wronki oraz Czarnych Wróblewo powstała FK Amica Wronki. W 1995 roku Amica awansowała na najwyższy szczebel rozgrywek piłkarskich w Polsce. Aż do fuzji z Lechem Poznań w 2006 roku wroniecki klub zdołał wywalczyć m.in. Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, a także wielokrotnie reprezentował Polskę w rozgrywkach europejskich. W sezonie 2006/2007 funkcjonował jeszcze seniorski zespół Amiki w III lidze, a także wiele drużyn juniorskich.
Drużyny młodzieżowe Amiki Wronki osiągnęły liczne sukcesy: mistrzostwo Polski U-19 2002, mistrzostwo Polski U-17 1998 i 2003, wicemistrzostwo Polski U-19 2003 oraz wicemistrzostwo Polski U-17 2002, a także Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych 2007.
W 2007 roku reaktywowano Błękitnych Wronki. Początkowo swoje mecze rozgrywali we Wronieckiej Lidze Nadwarciańskiej. Sezon później klub przystąpił do rozgrywek w B-Klasie, aby po w następnych latach awansować do Klasy Okręgowej. Przywrócono również herb, który obowiązywał przed 1992 rokiem.
W 2012 roku drużyny juniorskie grające do tej pory pod egidą Amiki zostały przemianowane na Błękitnych Wronki. Od tej pory wroniecki klub skupił się na szkoleniu młodzieży od najmłodszych do najstarszych roczników.
Juniorskie zespoły grają we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych. Poszczególne drużyny grają w najwyższych klasach rozgrywkowych województwa Wielkopolskiego. W 2017 drużyna U-17 awansowała do Centralnej Ligi Juniorów.
Obecnie klub zatrudnia 11 trenerów i szkoli ponad 200 zawodników. Wysoki poziom wyszkolenia zawodników sprawia, że ci później trafiają do największych klubów w Polsce, a także za granicę.
Jesienią 2020 roku zespół juniorów młodszych wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17.
Seniorski zespół w sezonie 2021/2022 gra w V lidze, jest to szósty poziom rozgrywek w Polsce.