Harmonogram rozgrywek młodzieżowych na nowy sezon

Wydział Gier i Ewidencji przedstawia harmonogram sezonu 2021/22 dla rozgrywek młodzieżowych. Zmagania zainaugurowane zostaną w sobotę, 14 lipca.

Tradycyjnie zmagania juniorskie podzielone będą ligi wojewódzkie oraz okręgowe. Rywalizacja na szczeblu wojewódzkim toczyć się będzie w kategoriach od juniora A1-A2 do młodzika D2. W każdej z nich powstaną po dwie grupy ośmiozespołowe. Wyjątkiem będzie najstarsza kategoria – tu możliwa jest większa liczba grup z uwagi na drużyny mogące pozostać na szczeblu wojewódzkim po poprzednim sezonie.

Zgodnie z wprowadzanymi zmianami w kategoriach młodzieżowych, również wszystkie ligi okręgowe mają docelowo liczyć po osiem drużyn. W każdej rundzie dzięki temu zespoły będą rozgrywać po 14 spotkań i co pół roku przeprowadzane będą awanse i spadki. Pozwoli to szybko dostosować poziom przeciwników do umiejętności zawodników w danej chwili.

Sezon 2021/22 rozpocznie się dla młodzieży w ligach wojewódzkich 14 sierpnia, a w ligach okręgowych dwa tygodnie później – 28 sierpnia. Rywalizacja toczyć się będzie niemal wyłącznie w weekendy. Tylko ligi wojewódzkie w kategorii B1 i C1 rozegrają ostatnią serię gier 11 listopada z uwagi na to, że później mistrzów tych lig czekają baraże o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów.

Wiosną walkę o CLJ toczyć będą drużyny z kategorii B2 i C2, stąd te ligi ruszą dwa tygodnie wcześniej od pozostałych – 12 marca. Pozostałe roczniki przystąpią do gry 26 marca i zagrają przez dokładnie trzy miesiące, do 26 czerwca.

Harmonogram - jesień 2021 - młodzież
Harmonogram - wiosna 2022 - młodzież