Patryk Janasik zawodnikiem Śląska Wrocław

Szkolony w Błękitnych Wronki Patryk Janasik związał się dzisiaj ze Śląskiem Wrocław. Zawodnik podpisał z dolnośląskim klubem czteroletni kontrakt.

22-latek z Pniew od nowego sezonu zagra w PKO Ekstraklasie. Janasik będzie bronić barw wrocławskiego Śląska i ma wypełnić lukę na boku obrony po Łukaszu Broziu.

„Janas” trafił do Błękitnych w 2013 roku, został wypatrzony jako obiecujący junior Sokoła Pniewy. Nasi trenerzy nie pomylili się w ocenie jego potencjału. W Błękitnych spędził tylko półtora sezonu, grając w zespołach juniorskich oraz seniorskim.

Grając w barwach MKS-u został zauważony przez Akademię Lecha Poznań, z którą związał się na kolejne półtora sezonu. Następnie powędrował do GKS-u Bełchatów.

W 2018 roku trafił do pierwszoligowej Odry Opole. Od momentu związania się z opolskim klubem stale się rozwijał i stawał się coraz ważniejszym elementem zespołu. W końcu ten boczny obrońca przebił się do piłkarskiej Ekstraklasy.

Dzięki ciężkiej pracy od najmłodszych lat i wykonywaniu kolejnych kroków, „Janas” w sierpniu może zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Głęboko wierzymy, że Patryk będzie się stale rozwijał i jednocześnie przetrze szlak kolejnym szkolonym w akademii Błękitnych.

Cieszymy się, że nasz klub przyczynił się do rozwoju 22-latka i jesteśmy przekonani, że kolejni zawodnicy, szkoleni we Wronkach, będą pojawiać się w dużych, polskich klubach.