Hymn Ligi Mistrzów rozbrzmiał we wronieckiej hali sportowej

12 drużyn stanęło do rywalizacji w II edycji turnieju Błękitni Cup. Finaliści wchodzili na parkiet przy hymnie piłkarskiej Ligi Mistrzów, a same rozgrywki stały na wysokim poziomie.

W sobotę 22 lutego odbyła się II edycja turnieju piłkarskiego Błękitni Cup 2020 dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych. 12 zgłoszonych ekip podzielono na 2 grupy, gra toczyła się systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczów grupowych 3 najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do “Ligi Mistrzów”, pozostałe 3 drużyny z każdej grupy rywalizowały w “Lidze Europy”. Wzorem dwóch najważniejszych piłkarskich rozgrywek klubowych w Europie to wśród drużyn z Ligi Mistrzów miał zostać wyłoniony zwycięzca turnieju.

Zmagania były zacięte i emocjonujące. Mecze toczone były w świetnym tempie. Ledwie kilka z nich skończyło się bezbramkowymi remisami. Padały piękne bramki, a przy niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. Oto, aby młodzi zawodnicy mieli siły na całodzienne granie zadbali rodzice piłkarzy z Wronek. Przygotowali oni ciepłe i zimne posiłki, których nie zabrakło od rana do wieczora.


To oni również zatroszczyli się o to, aby turniej był przeprowadzony sprawnie i na wysokim poziomie organizacyjnym. Spiker żył turniejem m.in. komentując mecze. Zadbano o atrakcje pozasportowe jak konkursy czy występ dziewcząt ze Szkoły Tańca i Ruchu Lorenzo. Nie zabrakło dawnej maskotki Amiki Wronki, która wzbudzała olbrzymią sympatię młodych zawodników. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało się również zapewnić atrakcyjne nagrody ufundowane przez głównego sponsora turnieju grupę Trol Intermedia.

Największe emocje wśród graczy i wszystkich obserwujących wzbudził mecz finałowy, w którym zmierzyły się drużyny Pogoni Szczecin i Akademii Piłkarskiej Reissa z Piły. Trybuny wypełniły się po brzegi, a zawodnicy wchodzili na parkiet, gdy z głośników słychać było hymn Ligi Mistrzów. Być może niektórzy uczestnicy turnieju zagrają w tej prawdziwej Champions League i dla nich też zagrany zostanie hymn na europejskich arenach.


Po olbrzymich emocjach mecz finałowy zakończył się wynikiem 2:2 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W tej rozgrywce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy AP Reissa Piła, pokonując faworyta turnieju Pogoń Szczecin 2:1. Tym samym pilanie obronili tytuł wywalczony przed rokiem.

Na trzecim miejscu uplasowali się Błękitni Wronki prowadzeni przez Mikołaja Piechowiaka oraz Piotra Łożyńskiego. To zawodnik drużyny gospodarzy Marcin Obst został królem strzelców, kończąc turniej z dorobkiem 12 bramek. Najlepszym bramkarzem, trenerzy wybrali Igora Inszczaka z Warty Sieraków. Zaś najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Adrian Cetkowski z Pogoni Szczecin.


Medale, dyplomy i nagrody każdej drużynie wręczyli m.in. Paweł Janas były selekcjoner piłkarskiej Reprezentacji Polski oraz Przemysław Turowski prezes grupy Trol Intermedia. Wręczanie pucharów dla zwycięskich drużyn odbywało się w asyście konfetti i dźwiękach znanego utworu We Are the Champions. Najlepsza drużyna dodatkowo otrzymała voucher na bezpłatny udział w kolejnej edycji turnieju.

Wyniki końcowe:

1 miejsce – Akademia Piłkarska Reissa Piła
2 miejsce – Pogoń Szczecin
3 miejsce – Błękitni Wronki (biali)
4 miejsce – Warta Sieraków
5 miejsce – Warta Poznań
6 miejsce – Football Academy Piła
7 miejsce – Suchary Suchy Las
8 miejsce – UKS Chemik Gorzów
9 miejsce – SPN Szamotuły
10 miejsce – Tarnovia Tarnowo Podgórne
11 miejsce – Sparta Złotów
12 miejsce – Błękitni Wronki (niebiescy)