Błękitni Wronki certyfikowaną szkółką piłkarską

MKS Błękitni Wronki otrzymał brązową gwiazdkę Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Wroniecki klub dołączył do niemal 700 certyfikowanych, piłkarskich szkółek w Polsce.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Do programu zgłosiło 1198 szkółek z całej Polski. Certyfikaty otrzymały 694 kluby. Błękitni Wronki są jednym z 41 miejsc szkoleniowych, które otrzymały brązową gwiazdkę w Wielkopolsce.

Nadanie przez PZPN certyfikatu podnosi prestiż wronieckiego klubu. Pokazuje, że w Błękitnych znają się na swojej robocie. Wroniecka szkółka obok Orlika Kaźmierz to jedyne szkółki w naszym powiecie, którym przyznano certyfikaty.