Błękitni zwyciężają w Stróżewie

Cenne zwycięstwo w sobotnie popołudnie odniosła drużyna Seniorów na boisku w Stróżewie.

Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana. Zespół Błękitnych próbował atakować skrzydłami, ale bardzo często łapany był na spalone, gdyż gospodarze wyszli na to spotkanie bardzo wysokim pressingiem. Strzał T. Tyrchana i główka M. Sanockiego to były najlepsze sytuacje w pierwszej połowie dla naszego zespołu. Zespół Korony Stróżewo stwarzał zagrożenie pod bramką Błękitnych głównie poprzez stałe fragmenty gry tj; rzuty wolne i rzuty rożne. Mecz do przerwy nie przyniósł bramek żadnej z drużyn.

Tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie drużyna Błękitnych w ciągu 5 minut  wyszła na dwubramkowe prowadzenie po 2 bramkach M. Sanockiego.  Kiedy wydawało się, że mecz jest pod naszą kontrolą w 55 minucie spotkania drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał T. Tyrchan po zagraniu piłki ręką w polu karnym. Co gorsza sędzia, za to przewinienie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na nasze szczęście zawodnik Korony strzelił ponad naszą bramką. Od momentu gry z przewagą jednego zawodnika gospodarze rzucili się do desperackich ataków, z których jednak nic nie wynikało. Jednocześnie raz po raz nadziewali się na szybkie kontry naszych skrzydłowych, Niestety skuteczność zawodników  Błękitnych w tym dniu pozostawiała wiele do życzenia. W 83 minucie gry czerwoną kartkę otrzymuje bramkarz Korony usiłując przerwać szarżę K. Bzdziela . W 86 minucie wynik spotkania po najładniejszej akcji meczu pieczętuje bramką R. Kurczyk ustalając rezultat na  0:3 dla gości. Błękitni zdobywają kolejne ważne punkty, w walce o utrzymanie się w Lidze Międzyokręgowej. Za tydzień w niedzielę 07 kwietnia o godz. 16.00 na boisku w Popowie następne spotkanie z cyklu „ za sześć punktów” z drużyną Sparty Złotów, na które już dziś serdecznie zapraszamy.