REMIS NA POCZĄTEK

W niedzielne popołudnie 24.03.2019 drużyna Seniorów Błękitnych Wronki zainaugurowała wiosenne rozgrywki w Lidze Międzyokręgowej meczem z Iskrą Szydłowo na boisku w Popowie. Zespół trenera W. Kałużyńskiego przystąpił do tego spotkania z powracającym do drużyny Kamilem Bzdzielem- wychowankiem Amici Wronki.

Mecz z wiceliderem tabeli rozpoczął się od wzajemnego „ badania” przeciwnika. Następnie inicjatywę przejęli zawodnicy z Wronek, którzy zaczęli częściej przebywać pod bramką przeciwnika. Niestety już w 25 minucie spotkania boisko z powodu kontuzji musiał opuścić K. Wamberski, co spowodowało konieczność przemeblowania składu w bloku defensywnym. Być może to było przyczyn, iż po przypadkowym faulu naszego obrońcy w 35 minucie sędzia dyktuje rzut karny, zamieniony przez przeciwnika na bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Olek Jezierski po doskonałej asyście K. Bździela  marnuje 100 % sytuację i nasz zespół schodzi do szatni z wynikiem  0:1.

Druga połowa meczu rozpoczyna się dla Błękitnych jeszcze gorzej. Po kilku minutach gry przypadkowa ręka naszego obrońcy i drugi rzut karny zostaje wykorzystany przez zawodnika Iskry Szydłowo. Pomimo tak niekorzystnego rezultatu Błękitni nie poddali się, a w ostatnich 15 minutach meczu rzucili się do desperackiego ataku, w celu odrobienia strat bramkowych. Udało się to zaledwie w ciągu 5 minut kiedy to strzały R. Kurczyka i M. Sanockiego znalazły drogę do bramki golkipera  z Szydłowa. W doliczonym przez sędziego czasie gry oba zespoły miały jeszcze sytuacje bramkowe na rozstrzygnięcie meczu. Najpierw  napastnik Błękitnych    D. Łuczak przegrał pojedynek z bramkarzem Iskry, a następnie główka napastnika Szydłowa poszybowała minimalnie ponad bramką bramkarza Błękitnych.

Mecz toczony w bardzo dobrym tempie obfitował w sporą ilość sytuacji bramkowych zakończył się remisem 2:2.  W kolejnym meczu Błękitni w najbliższą sobotę udają się do Stróżewa na pojedynek o tzw. „ sześć” punktów w kontekście walki o utrzymanie się w Lidze Międzyokręgowej.

W niedzielnym meczu z Iskrą drużyna Błękitnych wystąpiła w składzie; J. Wiśniewski, T. Majer, A. Rybarczyk, S. Piotrowski, K. Wamberski, ( J. Draszczyk), D. Nowacki, D. Gumny, ( F. Truchel), R. Kurczyk, K. Bzdziel,( D. Łuczak), O. Jezierski, (M. Sanocki).