Wygrana Seniorów

Dnia 19.02.2017 o godz. 15:00 kolejny mecz kontrolny rozegrała drużyna Seniorów, tym razem przeciwnikiem drużyny Fabiana Myszkowskiego był zespół Sparty Złotów. Drużyna ze Złotowa obecnie występuję w Pilskiej klasie okręgowej zajmując 2 miejsce w tabeli.

Drużyna Błękitnych przystąpiła do tego spotkania bez kilku podstawowych zawodników, jednak gra i wynik pokazały, że nawet bez kilku zawodników można wygrywać spotkania.

Pierwsza połowa to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy od samego początku meczu przejęli inicjatywę. Zespół z Wronek często grał na jeden kontakt stwarzając sobie sytuacje do strzelenia bramki.

W 19' pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Wyrowski wykorzystując rzut karny. W 30' mocne uderzenie z lewej strony boiska wykonał Jakub Tomkowiak, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie a nadbiegający Arkadiusz Kaczmarek uderzył piłkę do bramki. Kolejne minuty to składne akcje Błękitnych, lecz gospodarze nie zdobyli już bramki do końca pierwszej połowy. Pierwszą bramka dla gości padła po błędzie indywidualnym bramkarza gospodarzy, który wypuścił piłkę po strzale z dystansu. W 45 minucie był już remis, po dośrodkowaniu w pole karne napastnik Sparty doprowadza do wyrównania.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy jednak nie ustrzegli się kilku błędów, które spowodowały utratę dwóch bramek.

Trener Błękitnych wykonał w przerwie dwie zmiany. Obraz gry po zmianie nadal się nie zmienił. Goście koncentrowali się głównie na obronie, gospodarze budowali kolejne akcje. W 77' Dawid Gumny zdobył trzecią bramkę dla Błekitnych, wykorzystując podanie prostopadłe od Jakuba Tomkowiaka. W 79' bramkę na 4 do 2 zdobył Jakub Wyrowski, wykorzystując bardzo ładną akcje zespołu z Wronek. W 90 minucie wynik ustalił Jakub Wyrowski wykorzystując podanie Arkadiusza Kaczmarka.

Błękitni Wronki- Sparta Złotów  5:2 (2:2)

1-0 Jakub Wyrowski (Rzut karny)

2-0 Arkadiusz Kaczmarek (Jakub Tomkowiak)

2-1 Sparta

2-2 Sparta

3-2 Dawid Gumny (Jakub Tomkowiak)

4-2 Jakub WYrowski (Arkadiusz Kaczmarek)

5-2 Jakub Wyrowski (Arkadiusz Kaczmarek)

Skład Błękitni:

Syldatk K, Jezierski J, Myszkowski E, Wamberski K, Pawlak F, Stasiak M, Rybarczyk A, Gumny D, Wyrowski J, Woelk D, Kaczmarek A, Grzych J, Tomkowiak J, Samuel Minoga,

Już za tydzień Błękitni we Wronkach rozegrają kolejny mecz kontrolny z Meprozet Stare Kurowo.