FAQ

Dodawanie artykułu

Artykuły - Nowy artykuł

Po prawej wybieramy kategorię.

W polu edytora wpisujemy jedno krótkie zdanie wstępu, następnie na dole edytora klikamy przycisk "Więcej" ( wtedy po naszym zdaniu wstępu pojawi się czerwona, przerywana linia) i piszemy dalszą część tekstu.

Jak dodać zdjęcie intro do artykułu.

W artykule klikamy Obrazki i łącza, przy polu Ilustracja wprowadzenia klikamy wybierz. W okienku klikamy folder "grafiki_artykuly". Otworzy się ten folder, zjeżdzamy na dół do Wczytaj plik. Klikamy wybierz pliki, wybieramy plik i klikamy rozpocznij wczytywanie. Pokaże się napis Wczytywanie zakończone, znajdujemy ten obrazek, klikamy na niego i klikamy wstaw. Następnie w polu Ilustracja pełnego tekstu klikamy wybierz, otwieramy folder"grafiki_artykuly", znajdujemy to zdjęcie, klikamy na nie i klikamy wstaw.

Możemy już zapisać i wyłączyć artykuł.

 

Dodawanie zdjęcia do treści artykułu

-

 

Dodawanie galerii

-

 

Pliki do pobrania

Artykuły- media

 

Tam w folder dokumenty i dodajemy dany plik.

 

Potem wchodzimy w artykuł do którego chcemy wkleić link, wpisujemy jakiś tekst np tytuł tego pliku( to będzie ten tekst w który się klika), zaznaczamy ten tekst i z przyborów edytora (pogrubienie, czcionka itp) wybieramy dodaj link i wpisujemy adres linku : "images/dokumenty/twoj_plik_pdf.pdf"

 

* twoj_plik_pdf.pdf to jest dokładna nazwa tego pliku i musi być z końcówką .pdf

 

Dodawanie zakładki do menu

Menu-Main Menu

Jak zobaczycie, nasze menu są wielopoziomowe, tzn. np. 1 poziom - Seniorzy , 2.poziom: Aktualności, Kadra, Tabela, itp. JEST TO BARDZO WAŻNE

Jak zwykle, klikamy Utwórz.

Wybieramy typ pozycji menu: np.

- jeśli chcemy dodać zakładkę do konkretnego artykułu, wybieramy Arytkuły - Pojedynczy artykuł. Potem wybieramy który artykuł chcemy. Następnie z menu po prawej wybieramy Pozycję macierzystą. Tutaj jest ten wielopoziom menu.

Więc jeśli chcemy dodać nową zakładkę do Seniorów to wybieramy Seniorzy , jeśli do Juniorów to Juniorzy itp. Próbujmy NIE robić trzeciego poziomu. Na koniec podajemy tytuł naszej zakładki.

 Zapisujemy.

Dodawanie terminarza (kolejek) i wyników

Komponenty-JoomSport-Kolejki

Po prawej z "Wybierz Rozgrywki" wybieramy ligę do której chcemy dodać. Potem klikamy Utwórz.

Wpisujemy w tytule nr kolejki np. "1. Kolejka" W polu Playoff nic nie zmieniamy.

Dodajemy zespoły, datę i czas i klikamy Add. Wtedy pojawi się dodatkowe pole dla następnego meczu w tej kolejce.

Na koniec zapisujemy.

 

Dodawanie wyników

Komponenty-JoomSport-Kolejki. Po prawej z "Wybierz Rozgrywki" wybieramy ligę do której chcemy dodać.I Klikamy na daną kolejkę którą chcemy edytować.

Dodajemy wyniki przy meczach i zaznaczamy przy każdym ptaszka w kolumnie "Zakończony".

Zapisujemy i gotowe.

 

Dodawanie zespołów

Komponenty-JoomSport-Zespoły

 

Wybieramy Utwórz

 

Myslę, że tam wszystko jasne.

 

Dodawanie zawodników

Komponenty-JoomSport-Zawodnicy

Powinno być proste.

Dodawanie strzelców bramek do meczu

wchodzimy w Komponenty- Joomsport - Kolejki, wybieramy kolejkę  i przy konkretnym meczu klikamy "Relacja". Otworzy nam się strona meczu, tam w Squad możemy dodać skład, a w Main na dole są "Events" . Z listy wybieramy np. Gol i wybieramy zawodnika. Możemy w Minutes wpisać minutę w której strzelił, a  w Count podajemy ile tych goli zdobył. Zapisujemy i to tyle

 

Dodawanie ...

FAQ content 3

 

end faq

Wspieraj Nas!

herbJeśli prowadzisz dobrze prosperującą działalność i chciałbyś promować swoją firmę poprzez sport, dołącz do grona wspierających Błękitnych Wronki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem