Zmiany w składzie V ligi

Nie Zjednoczeni Rychwał, a Sparta Szamotuły pozostanie w stawce zespołów V ligi w sezonie 2021/22. W wyniku roszady zespołów nastąpiły zmiany w składach grup 1 i 2 na tym szczeblu rozgrywek.

Zjednoczeni Rychwał byli najwyżej sklasyfikowaną drużyną spośród spadających z V ligi po sezonie 2020/21. Wskutek wycofań innych drużyn stali zatem jako pierwsi w kolejce do powrotu do stawki. Ostatecznie klub zdecydował się jednak zrezygnować z takiej możliwości, wobec czego prawo gry w V lidze przyznano Sparcie Szamotuły, która spośród drużyn z 13. miejsca miała najlepszy bilans w minionych rozgrywkach.

Sparta Szamotuły ze względu na swoje położenie zagra w grupie 1 V ligi. Zmiany pomiędzy grupami obejmą także trzy inne zespoły. Do grupy 1 dołączy również Przemysław Poznań, tym samym wszystkie drużyny ze stolicy regionu na tym poziomie zagrają w jednej lidze. Do grupy 2 przejdą natomiast Meblorz Swarzędz oraz Piast Kobylnica.

Podział jest ostatecznym i w najbliższych dniach przedstawiony zostanie terminarz wszystkich grup V ligi na sezon 2021/22.

via Wielkopolski Związek Piłki Nożnej