Derby Powiatu dla Błękitnych !!!

W ostatnią niedzielę 18.04.2021 wznowione zostały rozgrywki Seniorów – V Ligii Red – Box w grupie I.  Tak się złożyło, iż na rozpoczęcie rozgrywek po pandemii wyznaczona została kolejka, w której spotkały się drużyny Błękitnych i Sparty Szamotuły. Derby Powiatu jak zawsze obfitowały zaciętą walką na całej szerokości i długości boiska w Popowie. Pojedynek derbowy lepiej rozpoczęli goście z Szamotuł, którzy już w 6 minucie po strzale S.Łuczka objęli prowadzenie. Zawodnicy z Wronek próbowali szybko odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie. Niestety strzały K. Gregorka, K. Bzdziela, czy J. Dudy mijały bramkę golkipera Sparty. Po zmianie stron ton wydarzeniom na boisku nadawali zawodnicy Błękitnych. Niestety w 60 minucie boisko musiał opuścić obrońca Błękitnych A. Śniegowski, po otrzymaniu 2 żółtej kartki. Kiedy w zamieszaniu podbramkowym w 70 minucie swoją drugą bramkę dla Sparty zdobył S. Łuczek wydawało się, że nic już drużyny Błękitnych nie uchroni od porażki. Tymczasem zmiany dokonane w zespole Błękitnych przez trenera Bajora pozwoliły na zdobycie kontaktowych bramek przez P. Draszczyka i

 J. Dudę. Kiedy w ostatnich 10 minutach i doliczonym czasie gry P. Draszczyk zdobył kolejne 2 bramki stało się jasne, że drużyna z Wronek tego meczu już nie przegra. Olbrzymia dramaturgia tego spotkania oraz wielka wola walki całego zespołu Błękitnych doprowadziła do tego, że kolejne derby powiatu zakończyły się zwycięsko dla Błękitnych Wronki. Warto odnotować, w młodej drużynie z Wronek debiuty kolejnych 2 zawodników z rocznika 2004 Jędrzeja Ossowskiego i Kacpra Czaji.

W kolejnym spotkaniu 24.04.2021 zespół z Wronek spotka się w Połajewie z drużyną Płomienia

W spotkaniu ze Spartą Szamotuły Błękitni wystąpili w następującym składzie; D. Nowicki ( 46’ W. Nowotnik), A. Śniegowski, B.Biedziak, S. Piotrowski ,J. Ossowski, K. Woelk, J. Duda, K. Remisz ( 65’ K. Czaja), K. Gregorek (55’ D. Gumny), K. Bździel, P. Draszczyk.